ADANA
18 – 19 MART 2017

ADANA
18 – 19 MART 2017

Gezgin Anneler Kulübü Adana’da

Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü üçüncü durağında geçtiğimiz ay Adana’daydı. Blogger anneler çocuklarıyla keyifli bir gezinin ardından Adanalı annelerle bir araya geldiler.

Sosyal medyada on binlerce anne tarafından takip edilen anne bloggerlar Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü ile Mart ayında Adanalı annelerle buluştu. 18-19 Mart 2017 tarihlerinde gerçekleşen programda blogger anneler, Pegasus Havayolları sponsorluğunda Adana’ya uçtular ve Adana Hiltonsa’da konakladılar.

Instagram’ın yıldız anneleri Adana’da

Kulübün Adana buluşmasına Hassas Anne Etkinlik Merkezi’nin Kurucusu Ece Kumkale (@hassasanne), Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Özge Selçuk Bozkurt (@uzm. ozgeselcukbozkurt), Blogger Yeliz Yılmaz (@ollaluna), Blogger Senem Uysal (@to_be_semy) ve Uzman Hemşire, Hamile ve Emzirme Danışmanı Esra Ertuğrul (@bebeimgeliyor) katıldılar.

Varda, Alman veya James Bond Köprüsü

Adana Şakirpaşa Havaalanına, bir hafta süren yağmurun ardından açan güneşle birlikte inen anneler hemen -bölgenin son zamanlarda en popüler lokasyonu olan- Varda Köprüsü’ne doğru yola çıktılar. Torosların eşsiz manzarasında geçen 1 saatlik yolculuğun ardından Hacıkırı Köyü’ne vardılar ve kahvaltılarını Adana’nın yöresel yemeklerinden olan sıkma ile yaptılar. Ayrıca köy tereyağında pişen yumurtaya da birlikte ekmek banarak enerji topladılar ve yürüyerek meşhur Varda Köprüsü’ne geçtiler. Almanlar tarafından 1912 yılında inşaatına başlanan ve 1916 yılında faaliyete geçen 100 yıllık demiryolu köprüsünün son zamanlarda üne kavuşturan James Bond’un Skyfall filminde unutulmaz bir sahneye ev sahipliği yapması. Köprü bu sayede James Bond Köprüsü olarak da anılmaya başlamış artık.

Adana Ramazaoğluları Konağı ve Kazancılar Çarşısı

Köprüde bol bol fotoğtaf çektiren anneler çocuklarıyla birlikte Adana merkeze doğru yola çıktılar ve Adana’da araç ile kısa bir şehir turu yaptıktan sonra Ulu Cami’nin yanı başında durakladılar. Burada rehber Gülcan Hanım’la birlikte Ulu Cami, Ramazanoğlu Medresesi, Ramazanoğlu Konağı ve Kazancılar Çarşısı’nı gezen anneler soluğu çarşının meşhur kebapçısı Ciğerci Memet’te aldılar. Mehmet Usta’nın kebaplarından meşhur kebapları ve ciğerlerinden yiyen grup konaklayacakları Adana Hiltonsa’ya geçtiler.

Dr. Özgür Bolat ve Adana Hiltonsa’dan bir süpriz

Dinlenmek için odalarına çıkan anneleri otelde çok ince bir sürpriz bekliyordu. Otelin müdavimlerinden olan Dr. Özgür Bolat son çıkan kitabını Gezgin Anneler Kulübü üyesi blogger anneler için imzalayarak odalarına bıraktırmıştı. Seyhan Nehri’nin kıyısındaki Adana Hiltonsa’da akşam yemeği için restorana geçen anneleri tabii ki yine bir kebap ziyafeti bekliyordu.

Keyifli bir anne sohbeti

Adana Hiltonsa’nın Seyhan Nehri ve Toroslar manzaralı salonunda gerçekleşen buluşmada aynı zamanda farklı alanlarda uzman olan blogger anneler öncelikle söz aldılar. Esra Ertuğrul emzirme ve ek besinler hakkında pratik bilgiler verirken, Özge Selçuk Bozkurt bebeklerde uyku sorunu ve çocuklarda teknoloji kullanımı üzerine faydalı önerilerini aktardılar. Blogger anneler ise bu konulardaki deneyimlerinden paylaşımlarda bulundular.

Adanalı annelerden geniş katılım

Geniş bir katılımla Adana Hiltonsa’nın salonunu dolduran Adanalı anneler uzman ve blogger annelerin paylaşımlarını pür dikkat dinlediler. Program sonrasında annelerin birebir de sorularını yanıtlayan ve onlarla fotoğraflar çektiren bloggerlar çok keyifli bir deneyim yaşamış oldular.

Dayanıklı annelere dayanıklı Profilolar

Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçilerindan olan Profilo Ev Aletleri program girişinde Adanalı annelere; Mini Tost Makinesi ile hazırlanın wafflelarından, Kurumax ile hazırlanan kuru meyvelerinden, Buharlı Pişirici ile hazırlanan pilav ve sebzelerinden ikramlarda bulundu. Ürünlerin kullanım kolaylıkları hakkında da bilgiler veren Profilo, ayrıca programın girişinde enerji tasarrufu ile ilgili dağıttığı testi tam olarak yanıtlayan 10 anneye birer hediye çeki dağıttı.

Lansinoh emziren annelerin dostu

Emziren annelerin en sevdiği markalardan olan Lansinoh da Adana etkinliği ile birlikte Gezigin Anneler Kulübü’nü desteklemeye başladı. Etkinlik girişinde Lansinoh standında ürünler hakkında bilgi alan annelere aynı zamanda markanın farklı ürün gruplarından hediyeleri de vardı.

Adana Hiltonsa’nın sıcak ev sahipliği

Adana’da Gezgin Anneler Kulübü’ne kapılarını açan Adana Hiltonsa, hem blogger annelerin konaklamasında hem de Adanalı annelerle yapılan buluşmada her türlü imkanlarını seferber ettiler.

Pegasus Havayolları ile keyifli uçuşlar

Blogger annelerin çocuklarıyla birlikte Adana’ya ulaşımlarını sağlayan Pegasus Havayolları bu etkinlikle de Gezgin Anneler Kulübü’nü desteklemeye devam etti.