ANKARA
23 – 24 EYLÜL 2017

ANKARA
23 – 24 EYLÜL 2017

Gezgin Anneler Kulübü Ankara’da

Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü yaz tatilinin ardından altıncı durağında geçtiğimiz ay Ankara’daydı. Blogger anneler çocuklarıyla keyifli bir gezinin ardından Ankaralı annelerle bir araya geldiler.

Sosyal medyada yüz binlerce anne tarafından takip edilen blogger anneler, Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü ile Eylül ayında Ankaralı annelerle buluştu. 23-24 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleşen programda blogger anneler, TCDD Yüksek Hızlı Tren ile konforlu bir yolculuk yaptılar ve Anadolu Hotels Downtown Ankara’da konakladılar.

Blogger anneler Ankara’da

Kulübün Ankara buluşmasına Hassas Anne Ece Kumkale (@hassasanne), Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Özge Selçuk Bozkurt (@uzm. ozgeselcukbozkurt), Blogger Yeliz Yılmaz (@ollaluna), Blogger Senem Uysal (@to_be_semy) ve Hamile Eğitmeni Esra Ertuğrul (@bebeimgeliyor) katıldılar.

Önce Ata’nın huzuruna

Öğlen saatlerinde Ankara Tren Garı’na varan anneler hızlı bir öğlen yemeğinin ardından Anıtkabir’e çıktılar. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahını ve Anıtkabir Müzesi’ni ziyaret eden anneler burada çocuklarının Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet’in Kuruluşu ile ilgili bilgilerini pekiştirdiler. Anneler burada nöbet tutan askerlerin görev devir teslim törenlerine de şahit oldular ve bu sahneler onları çok duygulandırdı.

Hamamönü ve Eski Ankara Evleri

Anıtkabir’den sonra şehir merkezinde kısa bir turun ardından, restore edilmiş tarihi Ankara evlerinin olduğu Hamamönü semtine geçen grup burada İstiklal Marşımızın Yazarı Mehmet Akif Ersoy’un evini ziyaret etti. Yine burada geleneksel bir Türk Kahvesi’nde kumda pişen damla sakızlı Türk kahvelerini yudumlayarak biraz dinlendiler. Hamamönü semti keyifli sokakları ile fotoğraf çekmeyi seven anneler için çok iyi bir ziyaret noktası oldu.

Akşam yemeğinde Çiçek Lokantası

Otele yerleşmeden önce, Ankara’nın geleneksel Türk mutfağı konusunda ünlü restoranlarından Çiçek Lokantası’na uğrayan grup burada birbirinden lezzetli yemekler ve zeytinyağlılardan taddılar.

Ankara’nın seçkin otellerinden Downtown Ankara

Yorucu bir Anakara turunun ardından anneler, kalacakları otel olan Anadolu Hotels Downtown Ankara’ya vardılar. Ankara’nın son dönemdeki gözde semtlerinden olan Söğütözü’nde bulunan otel, Gezgin Anneler’in Ankara’daki konaklama sponsoru oldu. Blogger annelere çocuklarıyla birlikte konforlu bir konaklama imkanı sunan otel aynı zamanda ertesi gün etkinlikte tüm misafirlerimize iyi bir ev sahipliği yaptı.

Keyifli bir sohbet

Pazar sabahına iyi dinlenmiş ve enerjik bir şekilde uyanan anneler otelde sıkı bir kahvaltı yaptılar. Kahvaltı sonrasında son hazırlıklarını tamamladılar ve Ankaralı anneleri beklemeye başladılar. Saat 13.00’te Ankaralı annelerin yoğun ilgisi ile başlayan etkinlikte anneler uzmanlardan ve bloggerlardan farklı konularda bilgiler edinme imkanını buldular.

Ankaralı annelerden yoğun ilgi

Geniş bir katılımla Downtown Ankara’nın salonunu dolduran Ankaralı anneler uzman ve blogger annelerin paylaşımlarını pür dikkat dinlediler. Program sonrasında annelerin birebir de sorularını yanıtlayan ve onlarla fotoğraflar çektiren bloggerlar çok keyifli bir deneyim yaşamış oldular.

Lego Duplo’dan çocuklar için etkinlik odası

Çocukların gelişimi için önemli bir rol oynayan Lego Duplo, söyleşiye katılan annelerin programı rahat takip edebilmeleri için çocuklara hemen yan salonda aktivite düzenledi. Söyleşide ise Özge Selçuk Bozkurt, sorduğu sorulara yanıt veren annelere Lego Duplo setleri hediye etti.

Dayanıklı annelere dayanıklı Profilolar

Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçilerindan olan Profilo Ev Aletleri program girişinde Ankaralı annelere; Mini Tost Makinesi ile hazırlanın wafflelarından, Kurumax ile hazırlanan kuru meyvelerinden, Buharlı Pişirici ile hazırlanan pilav ve sebzelerinden ikramlarda bulundu. Ürünlerin kullanım kolaylıkları hakkında da bilgiler veren Profilo, ayrıca programın girişinde enerji tasarrufu ile ilgili dağıttığı testi tam olarak yanıtlayan 20 anneye etkinlik sonunda 50’şer TL tutarında hediye çeki dağıttı.

Marshall Antibakteriyel anneleri bilgilendirdi

Gezgin Anneler Kulübü’nün yeni destekçilerinden Marshall Boya ise standında annelere evlerinin duvarlarını boyatırken ihtiyaç duyacakları bilgiler verdi. Antibakteriyel ürünlerini tanıtan marka aynı zamanda annelerin çocuklarıyla bu keyifli günlerini şipşak fotoğraf makinesiyle kalıcı birer anıya dönüştürdü.

Annedükkan.com‘dan annelere hediyeler

Anne bebek ürünleri alanında her türlü ürünü, özellikle de her yerde bulamayacağınız ürünleri, tüketicilerle buluşturan Annedukkan.com; Gezgin Anneler Kulübü’nün Ankara ayağında hem tüm katılımcılara online hediye çeki dağıttı, hem de 3 şanslı anneye birer hediye sepeti verdi.