BURSA
24-25 ŞUBAT 2017

BURSA
24-25 ŞUBAT 2017

Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü ikinci durağında 24-25 Şubat tarihlerinde Bursa’daydı. Blogger anneler hem çocuklarıyla gezdiler hem de Bursalı annelerle buluştular.

 

Sosyal medyanın en popüler blogger annelerini Anadolu’daki takipçileri ile buluşturmak için yola çıkan Parents Dergisi, Gezgin Anneler Kulübü’nün ikinci etkinliğini Bursa’da yaptı. 24-25 Şubat 2017 tarihlerinde gerçekleşen programda blogger anneler, Nissan Türkiye’nin sağladığı Nissan Pulsar’larla gezdiler ve Divan Bursa’da konakladılar.

 

Popüler bloggerlar Bursa’da

Kulübün Bursa buluşmasına Hassas Anne Etkinlik Merkezi’nin Kurucusu Ece Kumkale (@hassasanne), Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Özge Selçuk Bozkurt (@uzm. ozgeselcukbozkurt), Blogger Yeliz Yılmaz (@ollaluna), Blogger Senem Uysal (@to_be_semy), Uzman Hemşire, Hamile ve Emzirme Danışmanı Esra Ertuğrul (@bebeimgeliyor) ve Blogger Tuğba Başyiğit Babaoğlu (@dinamikanne) katıldılar.

 

Saitabat köyünde kahvaltı

Gezinin ilk gününe konvoy halinde keyifli bir Bursa yolcuğu ile başlayan annelerin ilk durağı Uludağ’ın eteklerindeki doğal güzellikleriyle ünlü Saitabat Köyü oldu. Anneler, Türkiye’nin ilk köy kadınları derneği olan Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği’nin konağında şark sofrasında çocuklarla keyifli bir kahvaltı yaptılar ve enerji topladılar. Köyün hemen yanından akan şelalede fotoğraflar çektirdikten sonra ikinci durakları olan Gölyazı’ya doğru yola çıktılar.

 

Gölyazı ve 600 yıllık Çınar

Bursa’nın İzmir yolu çıkışında olan ve Ulubat Gölü’nün içine adeta uzanmış duran Gölyazı Köyü fotoğraf çekmeyi seven blogger anneler için iyi bir fırsat oldu. Gölyazı’nın sembolü olan 600 yıllık Ağlayan Çınar’ın dallarında fotoğraflar çeken anneler çocuklarla gezdikten sonra köy kahvesinde bir mola verdi. Yorucu günün sonunda ise kafilenin durağı Divan Bursa Oteli’ydi.

 

Baby Play Bursa’ya ziyaret

Etkinlik gününe Divan Bursa’da sıkı bir kahvaltı ile başlayan anneler ve çocuklarının kahvaltıdan sonra ilk durağı Gezigin Anneler Kulübü’nün üyelerinden olan Özge Selçuk Bozkurt’un Baby Play Bursa etkinlik merkezi oldu. Çocukları burada oyunlar ve aktivitelerle baş başa bırakan blogger anneler, Bursalı annelerle buluşmak için otele döndüler.

 

Hem deneyim hem bilgi

Divan Bursa Oteli’nde gerçekleşen buluşmada aynı zamanda farklı alanlarda uzman olan blogger anneler öncelikle söz aldılar. Esra Ertuğrul emzirme ve ek besinler hakkında pratik bilgiler verirken, Özge Selçuk Bozkurt bebeklerde uyku sorunu ve çocuklarda teknoloji kullanımı üzerine faydalı önerilerini aktardılar. Blogger anneler ise bu konulardaki deneyimlerinden paylaşımlarda bulundular.

 

Bursalı annelerden geniş katılım

Geniş bir katılımla Divan Bursa’nın salonunu dolduran Bursalı anneler uzman ve blogger annelerin paylaşımlarını pür dikkat dinlediler. Program sonrasında annelerin birebir de sorularını yanıtlayan ve onlarla fotoğraflar çektiren bloggerlar çok keyifli bir deneyim yaşamış oldular.

 

Dayanıklı annelere dayanıklı Profilolar

Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçileri arasına bu etkinlikle katılan Profilo Ev Aletleri program girişinde Bursalı annelere; Mini Tost Makinesi ile hazırlanın wafflelarından, Kurumax ile hazırlanan kuru meyvelerinden, Buharlı Pişirici ile hazırlanan pilav ve sebzelerinden ikramlarda bulundu. Ürünlerin kullanım kolaylıkları hakkında da bilgiler veren Profilo’nun, o gün aynı zamanda doğum günü olan Hassas Anne’ye bir de sürprizi vardı. Profilo Hassas Anne’nin yeni yaşını, program esnasında hazırlanan wafflelardan yapılan bir mini pasta ile kutladı. Profilo ayrıca programın girişinde enerji tasarrufu ile ilgili dağıttığı testi tam olarak yanıtlayan 4 anneye birer hediye verdi.

 

Wee Baby emziren annelerin dostu

Emziren annelerin en sevdiği markalardan olan Wee Baby Gezigin Anneler Kulübü’nü desteklemeye Bursa’da da devam etti. Etkinlik girişinde Wee Baby standında ürünler hakkında bilgi alan annelerden çekiliş ile ikisine etkinlik sonunda birer Wee Baby Elektrikli Göğüs Pompası hediye edildi.

 

Divan Bursa’nın sıcak ev sahipliği

Bursa’da Gezgin Anneler Kulübü’ne kapılarını açan Divan Otelleri hem blogger annelerin konaklamasında hem de Bursalı annelerle yapılan buluşmada her türlü imkanlarını seferber ettiler.

 

Nissan Pulsar Bursa yollarında

Tüm gezi boyunca Nissan Türkiye tarafından Gezgin Anneler Kulübü’ne tahsis edilen 5 adet Nissan Pulsar blogger annelerin konforlu bir şekilde Bursalı annelere ulaşmasını sağladı. Blogger anneler aynı zamanda Uludağ’ın eteklerindeki keyifli köy yollarında Nissan Pulsar’ları deneyimleme fırsatı buldular.

 

Kapanış tabii ki İskender ile

Gezgin Anneler Kulübü bu keyifli Bursa gezisinin kapanışını tabii ki bir İskender ziyafeti ile yaptı. Çocukları ile birlikte Soğanlı Botanik Parkı’ndaki İskender Efendi Konağı’nda akşam yemeğini yiyen anneler tatlı bir yorgunluk ile dönüş yoluna geçtiler.