BURSA
22 – 23 EYLÜL 2018

BURSA
22 – 23 EYLÜL 2018

Gezgin Anneler Kulübü Bursa’da

Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü on beşinci durağında geçtiğimiz ay Bursa’daydı. Blogger anneler keyifli bir Bursa gezisinin ardından Bursalı annelerle bir araya geldiler.

Sosyal medyada yüz binlerce anne tarafından takip edilen blogger anneler, Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü ile Eylül ayında Bursalı annelerle buluştu. 22 – 23 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleşen programda blogger anneler Bursalı annelerin misafiri oldular.

Blogger anneler Bursa’da

Kulübün Bursa buluşmasına Blogger Hassas Anne Ece Kumkale (@hassasanne), Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Özge Selçuk Bozkurt (@uzm. ozgeselcukbozkurt), Blogger Deniz Ağaoğlu (@yamananne), Blogger Fatma Şayan Kakaçoğlu (@milkandmom) ve Blogger Nur Parlak (@pembekurdeleli) katıldılar.

Koza Han’da Alışveriş Keyfi

22 Eylül Cumartesi sabahı erken saatlerde Renault araçlarıyla İstanbul’dan Bursa’ya doğru yola çıkan blogger anneler ve çocukları ilk duraklarında Bursa’nın önemli tarihi yapılarından ve en eski hanlarından biri olan Koza Han’a gittiler. Burada simit ve çay keyfiyle dinlenen bloggerlar, tarihi çarşıda alışveriş yaptılar.

KUTUCUK: Bursa’nın en önemli alışveriş mekanlarından biri olan Koza Han, tarih boyunca ipekçilik alanında sağladığı ekonomik katkısını günümüzde de güler yüzlü esnafı ve çalışanları ile sürdürmeye devam ediyor. Üst katında ipek ürünleri satan birçok mağazanın bulunduğu iki katlı Koza Han’ın alt katında ise kafeteryalar yer alıyor.

Soğanlı Botanik Parkı

Gezilerinin ikinci durağında bir tabiat harikası olan Soğanlı Botanik Park’a giden blogger anneler ve çocukları doğa manzarası karşısında büyülendiler ve bol bol fotoğraf çektiler. Mükemmel yeşil dokunun eşliğinde Bursa’nın meşhur İskender’inin tadına bakmayı da unutmadılar.

KUTUCUK: 1998 tarihinde hizmete sunulan Soğanlı Botanik Parkı 400.000 m2’lik bir alana sahip. Bitkisel araştırma ve bilimsel çalışmalara açık olan bu parkta 150 türde 8.000 ağaç, 76 türde 100.000 çalı, 20 türde 50.000 yerörtücü, 27 türde 6.000 gül bulunuyor. İçerisinde ayrıca koşu ve yürüyüş yolları, spor alanları, bisiklet parkurları, çocuk oyun alanı, otomobil pisti, spor aletleri de yer alan park, ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılarken keyifli zaman geçirmelerini de sağlıyor.

Bursalı annelerden geniş katılım

23 Eylül 2018 Pazar sabahı keyifli bir kahvaltının ardından son hazırlıklarını tamamlayan blogger anneler, Kent Meydanı AVM’de Bursalı anneleri beklemeye başladılar. Etkinliğe katılan Bursalı anneler ve çocukları, uzman ve blogger annelerin paylaşımlarını pür dikkat dinlediler. Program sonrasında annelerin birebir de sorularını yanıtlayan ve onlarla fotoğraflar çektiren bloggerlar çok keyifli bir deneyim yaşamış oldular. 

Evomere’den annelere yeni ürünler

Anne ve bebek cilt bakımında yeni doğal ürünleriyle son dönemde dikkati çeken Evomere markası da Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçi markaları arasındaydı. Bursalı anneler bebeklerinin ve kendilerinin cilt bakımı konusunda sorularını Evomere standında uzmanlara yönelterek bilgi aldılar.

Evolvia ile bebek beslenmesi

Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçi markaları arasında yer alan ve bebek beslenmesi konusunda uzman olan Evolvia markasının kurduğu stantta Bursalı anneler bebeklerinin beslenmesi ile ilgili sorularını Evolvia uzmanlarına yönelterek çok değerli bilgiler aldılar.

Renault’dan yepyeni bir teknoloji

Etkinliğin ulaşım sponsoru olan Renault, katılımcılara da geniş iç hacim ve bagaj hacmine sahip, cam tavanıyla seyir zevki sunan Kadjar, eller serbest sistemiyle araç ve bagaj kapağı açılabilen ve Apple CarPlay teknolojisi ile de tüm çalışan ve yoğun olan annelerin çocuklarıyla seyahat ederken tek tuşla mail cevaplama, e-posta ve aramalarını yanıtlamalarını sağlayan Megane Sedan, araçla ilgili herşeyin takip edilebildiği entegre bir ekranın yer aldığı ve eğlenceli yolculuklar için R-Link 2.0 multimedya sistemini destekleyen Captur araçları ile test sürüşü yapma imkanı sundu.

Bambino’dan hediyeler

“Her yeni doğan bebek yeni bir dünya” düşüncesini benimseyen Bambino, sağlıklı bebekler ve mutlu anneler için ürettiği sağlıklı, pratik kullanımlı ve güvenilir biberonlarını, emziklerini ve diş kaşıyıcılarını katılımcılara tanıttı vebebeklere, ailelere ve dünyaya güzel izler bırakmak için hediyeler dağıttı.

Kent Meydanı AVM’nin sıcak ev sahipliği

Sıcak bir Bursa gününde blogger annelerle Bursalı annelere kapılarını açan Kent Meydanı AVM, bilgilendirici ve eğlenceli etkinliğe ev sahipliği yaparak Kent Meydanı AVM’nin farkını bir kez daha göstermiş oldu.