ÇORLU
14 – 15 NİSAN 2018

ÇORLU
14 – 15 NİSAN 2018

Gezgin Anneler Kulübü Çorlu’da

Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü on üçüncü durağında geçtiğimiz ay Çorlu’daydı. Blogger anneler keyifli bir Edirne gezisinin ardından Çorlulu annelerle bir araya geldiler.

Sosyal medyada yüz binlerce anne tarafından takip edilen blogger anneler, Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü ile Nisan ayında Çorlulu annelerle buluştu. 14 – 15 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleşen programda blogger anneler Çorlulu annelerin misafiri oldular.

Blogger anneler Çorlu’da

Kulübün Çorlu buluşmasına Hassas Anne Ece Kumkale (@hassasanne), Psikolog Tansu Avcı (@psk.tansuavci), Mimar Pelin Göneçli Özcan (@pelinozcannnn), Okul Öncesi Öğretmeni Gülşah Mutlu (@sansliannne) ve Yoga ve Pilates Eğitmeni Gözde Biber (@hemfithemanne) katıldılar.

Edirne’nin Meşhur Tava Ciğeri

14 Nisan Cumartesi sabahı erken saatlerde İstanbul’dan Edirne’ye Renault araçlarıyla doğru yola çıkan blogger anneler ve çocukları öğle yemeği saatlerinde Edirne’ye ulaştılar ve Edirne’nin meşhur ve enfes tava ciğerini tatma fırsatı yakaladılar.

Edirne Eski Camii

Anneler lezzetli öğle yemeğinin ardından Osmanlılar’dan günümüze ulaşmış en eski anıtsal yapılardan biri olan Edirne Eski Camii’ye gittiler. Günümüze kadar çok iyi korunan ve iç ve dış mimarisi ile oldukça etkileyici görünen Eski Camii’de hat sanatının güzelliklerini çocuklarıyla birlikte incelediler.

Saraçlar Caddesi

Eski Camii’deki manevi ziyaret ile büyülenen blogger anneler ve çocukları, Edirne’nin taşıt trafiğine kapalı, çeşitli mağazaların yer aldığı, canlı ve kalabalık caddesi olan Saraçlar Caddesi’nde yürüyüşe yaptılar.

Edirne Büyük Sinagog

Saraçlar Caddesi’ndeki yürüyüşten sonra özel günlerde dini törenler, fotoğraf sergileri ve düğünler yapılan; hem müze hem de ibadethane olarak kullanılan Edirne Büyük Sinagog’a giden anneler ve çocukları, bir yandan görkemli yapıyı incelerken bir yandan da resim sergisini gezdiler.

Selimiye Camii

Blogger anneler son durakları için Edirne’nin simgesi haline gelen, Mimar Sinan’ın “ustalık eserim” dediği dediği anıt yapıya doğru heyecanla ve merakla yürüyüşe geçtiler. Şehrin kalbinde yer alan ve uzaktan dahi dört minaresi ile dikkat çeken Selimiye Camii’yi ve cami terasının altında yer alan Selimiye Arastasını gezdiler. Karaağaç Tren İstasyonu’nda küçük bir mola verdikten sonra Renault araçlarıyla Çorlu’ya doğru yola çıktılar.

Çorlulu annelerden geniş katılım

15 Nisan 2018 Pazar sabahı keyifli bir kahvaltının ardından son hazırlıklarını tamamlayan blogger anneler, etkinlik alanında Çorlulu anneleri beklemeye başladılar. Etkinliğe katılan Çorlulu anneler ve çocukları, uzman ve blogger annelerin paylaşımlarını pür dikkat dinlediler. Program sonrasında annelerin birebir de sorularını yanıtlayan ve onlarla fotoğraflar çektiren bloggerlar çok keyifli bir deneyim yaşamış oldular. 

Marshall Antibakteriyel anneleri bilgilendirdi

Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçisi Marshall Boya standında annelere evlerinin duvarlarını boyatırken ihtiyaç duyacakları bilgiler verdi. Antibakteriyel ürünlerini tanıtan marka aynı zamanda annelerin çocuklarıyla bu keyifli günlerini şipşak fotoğraf makinesiyle kalıcı birer anıya dönüştürdü.

Evomere’den annelere yeni ürünler

Anne ve bebek cilt bakımında yeni doğal ürünleriyle son dönemde dikkati çeken Evomere markası da Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçi markaları arasındaydı. Çorlulu anneler bebeklerinin ve kendilerinin cilt bakımı konusunda sorularını Evomere standında uzmanlara yönelterek bilgi aldılar.

Evolvia ile bebek beslenmesi

Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçi markaları arasında yer alan ve bebek beslenmesi konusunda uzman olan Evolvia markasının kurduğu stantta Çorlulu anneler bebeklerinin beslenmesi ile ilgili sorularını Evolvia uzmanlarına yönelterek çok değerli bilgiler aldılar.

NBL Probiotic’ten hediyeler

Her yaşa uygun probiyotikler üreten NBL Probiotic, içerdiği dost bakteriler ile çocukların bağışıklık sistemini desteklemeye ve sindirim sistemini düzenlemeye destek olan NBL Probiotic Kids’i katılımcı annelere hediye etti.

Renault ile konforlu bir yolculuk

Çorlu ile etkinliğin sponsorları arasında yerini alan Renault, katılımcılara, mailleri görüntüleyip sesli olarak yanıtlayabilen R-Link 2.0 multimedya sistemi, kendi kendine park etmeyi sağlayan eller serbest park sistemi, eller alışveriş torbasıyla doluyken bagaj kapağını kolayca açabilen eller serbest bagaj kapağı ve çantadayken dahi otomatik olarak kapıyı açabilen eller serbest kart sistemi gibi farklı özelliklere sahip olan Captur, Koleos ve Kadjar araçları ile test sürüşü yaptırdı.