EDİRNE
21-22 ARALIK 2019

EDİRNE
21-22 ARALIK 2019

Gezgin Anneler Kulübü Edirne’de

Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü yirmi dokuzuncu durağında geçtiğimiz ay Edirne’deydi. Influencer anneler keyifli bir Edirne gezisinin ardından Edirneli annelerle bir araya geldiler.

Sosyal medyada yüz binlerce anne tarafından takip edilen influencer anneler, Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü ile Aralık ayında Edirneli annelerle buluştu. 21 – 22 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşen programda influencer anneler Edirneli annelerin misafiri oldular.

Popüler influencer anneler Edirne’de

Kulübün Edirne buluşmasına ünlü influencerlardan Ece Kumkale (@hassasanne), Gülşah Mutlu (@gullsahmutlu), Kadriye Altınbaşak (@mutfakta_bebek_var), Tuğba Bayburtluoğlu (@makarnavedahafazlasilutfen) ve Reyhan Köse Bişkin (@reyhanbiskin) katıldılar.

Keyifli bir Edirne gezisi

Edirne’nin Meşhur Tava Ciğeri

21 Aralık Cumartesi sabahı erken saatlerde İstanbul’dan Edirne’ye doğru yola çıkan blogger anneler öğle yemeği saatlerinde Edirne’ye ulaştılar ve Edirne’nin meşhur ve enfes tava ciğerini tatma fırsatı yakaladılar.

Edirne Eski Camii

Anneler lezzetli öğle yemeğinin ardından Osmanlılar’dan günümüze ulaşmış en eski anıtsal yapılardan biri olan Edirne Eski Camii’ye gittiler. Günümüze kadar çok iyi korunan ve iç ve dış mimarisi ile oldukça etkileyici görünen Eski Camii’de hat sanatının güzelliklerini çocuklarıyla birlikte incelediler.

Saraçlar Caddesi

Eski Camii’deki manevi ziyaret ile büyülenen blogger anneler, Edirne’nin taşıt trafiğine kapalı, çeşitli mağazaların yer aldığı, canlı ve kalabalık caddesi olan Saraçlar Caddesi’nde yürüyüşe yaptılar.

Edirne Büyük Sinagog

Saraçlar Caddesi’ndeki yürüyüşten sonra özel günlerde dini törenler, fotoğraf sergileri ve düğünler yapılan; hem müze hem de ibadethane olarak kullanılan Edirne Büyük Sinagog’a giden anneler bu görkemli yapıda fotoğraflar çektiler.

Selimiye Camii

Blogger anneler son durakları için Edirne’nin simgesi haline gelen, Mimar Sinan’ın “ustalık eserim” dediği dediği anıt yapıya doğru heyecanla ve merakla yürüyüşe geçtiler. Şehrin kalbinde yer alan ve uzaktan dahi dört minaresi ile dikkat çeken Selimiye Camii’yi ve cami terasının altında yer alan Selimiye Arastasını gezdiler. Karaağaç Tren İstasyonu’nda küçük bir mola verdikten sonra kalacakları otellerine doğru yola çıktılar.

Edirneli annelerden geniş katılım

Etkinliğe katılan Edirneli anneler ve çocukları, influencer annelerin deneyimlerini pür dikkat dinlediler. Program sonrasında annelerin birebir de sorularını yanıtlayan ve onlarla fotoğraflar çektiren influencerlar çok keyifli bir deneyim yaşamış oldular.

Aptamil annelik yolculuğunda, her adımda annelerin yanında

Hamilelik döneminden itibaren bu keyifli yolculuğun her adımında, hem annelere hem de bebeklerin sağlıklı gelişimine destek olmayı hedefleyen Aptamil, Edirne etkinliğine masmavi balonlarıyla renk kattı ve etkinlikteki misafirlere Aptamil Çocuk Devam Sütü ürününü deneme fırsatı sundu. Edirneli anneler, anne sütü ve bebek beslenmesi konusundaki sorularını Aptamil standındaki uzmanlara yönelterek bilgi aldılar.

Bambino’dan özel hissettiren hediyeler

Annelerin ve doğduğu günden itibaren bebeklerinin ihtiyaç duyabileceği tüm araç gereçleri düşünerek hizmet veren Bambino,  yolu sağlıktan, konfordan ve bolca sevgiden geçen ürünlerini katılımcılara tanıttı. Bambino düzenlediği renkli yarışma ile bebeklere, ailelere ve dünyaya güzel izler bırakmak için birbirinden güzel hediye setleri dağıttı.

Makarna Lütfen’den sağlıklı ve organik öneriler

Zamanın hızına uyan sağlıklı ve lezzetli makarnaları, en hızlı şekilde internetteki dükkanında bulabileceğiniz Makarna Lütfen, katkısız, doğal ve sürdürülebilir gıdalarını katılımcılara sunma imkanı bulurken, aynı zamanda gıdaya dair birbirinden değerli ipuçlarını da anneler ile paylaştı.

Erasta Edirne AVM’nin kusursuz ev sahipliği

Edirne’de Gezgin Anneler Kulübü’ne ve Edirneli annelere kapılarını açan Erasta Edirne AVM, her türlü imkanı seferber ederek misafirperverliğini göstermiş oldu.