ESKİŞEHİR
17 – 18 EKİM 2018

ESKİŞEHİR
17 – 18 EKİM 2018

Gezgin Anneler Kulübü Eskişehir’de

Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü on altıncı durağında geçtiğimiz ay Eskişehir’deydi. Blogger anneler keyifli bir Eskişehir gezisinin ardından Eskişehirli annelerle bir araya geldiler.

Sosyal medyada yüz binlerce anne tarafından takip edilen blogger anneler, Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü ile Eylül ayında Eskişehirli annelerle buluştu. 17 – 18 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleşen programda blogger anneler Eskişehirli annelerin misafiri oldular.

Blogger anneler Eskişehir’de

Kulübün Eskişehir buluşmasına Blogger Ayşe Eda Öztürk (@ayseedaozturk), Blogger Deniz Ağaoğlu (@yamananne),Blogger İlknur Yalçın (@zamaneannesi), Blogger Özge Yazıcı (@ozgeeeyazici) ve Yenidoğan Hemșiresi Blogger Pınar Dönmez (@pinardonmez_) katıldılar.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sazova Bilim Kültür Sanat Parkı

17 Ekim Çarşamba sabahı erken saatlerde Renault araçlarıyla İstanbul’dan Eskişehir’e doğru yola çıkan blogger anneler ve çocukları ilk duraklarında Eskişehir’in en büyük parklarından biri olan  Sazova Parkı’na gittiler. Burada bol bol fotoğraf çekilen blogger anneler, doğanın ve eğlenceli anların tadını çıkardılar ve yağmurlu havanın da etkisiyle dinlenmek için Dedepark Hotel’e doğru yola çıktılar.

KUTUCUK: Eskişehir-Kütahya karayolu üzerinde, bilim, sanat ve kültür merkezi olarak yer alan Sazova Parkı, doğası ve atmosferi ile özellikle çocuklu aileler için bir nefes alma durağı görevini üstleniyor. İlginç temasıyla dikkat çeken parkın içerisindeki devasa Masal Şatosu, Uzay Evi, Korsan Gemisi ve Sazova Parkı Akvaryumu en çok ilgi çeken yapılardan.

Eskişehirli annelerden geniş katılım

18 Ekim 2018 Perşembe sabahı Dedepark Hotel’deki keyifli bir kahvaltının ardından son hazırlıklarını tamamlayan blogger anneler, Dedepark Hotel’de Eskişehirli anneleri beklemeye başladılar. Etkinliğe katılan Eskişehirli anneler ve çocukları, uzman ve blogger annelerin paylaşımlarını pür dikkat dinlediler. Program sonrasında annelerin birebir de sorularını yanıtlayan ve onlarla fotoğraflar çektiren bloggerlar çok keyifli bir deneyim yaşamış oldular.

Evomere’den annelere ve bebeklere faydalı ürünler

Anne ve bebek cilt bakımında doğal ürünleriyle son dönemde dikkati çeken Evomere markası da Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçi markaları arasındaydı. Eskişehirli anneler, bebeklerinin ve kendilerinin cilt bakımı konusundaki sorularını Evomere standında uzmanlara yönelterek bilgi aldılar. Etkinliğe katılan Eskişehirli anneler, ayrıca, bitki özleriyle bebeklerin cildini rahatlatan ve nemlendiren Evomere nemlendirici losyonu, bebeklerin cildini nemlendiren ve güçlendiren Evomere bebe yağını ve bebeklerin güvenle yıkanması için üretilen Evomere şampuanı deneme imkanı buldular.

Evolvia ile bebek beslenmesi

Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçi markaları arasında yer alan ve bebek beslenmesi konusunda uzman olan Evolvia markasının kurduğu stantta Eskişehirli anneler bebeklerinin beslenmesi ile ilgili sorularını Evolvia uzmanlarına yönelterek çok değerli bilgiler aldılar. Evolvia’nın Eskişehirli anneler ve bebekleri için hazırladığı hediye kutuları ile de anneler mutlu anlar yaşadılar.

Renault’dan yepyeni bir teknoloji

Etkinliğin ulaşım sponsoru olan Renault, yerli üretim araçları ile etkinliğe katılım sağladı. Özellikle eller serbest özelliği ile bagaj kapağı açılabilen, şerit takip sistemi ile güvenli ve konforlu sürüş destek teknolojisine sahip olan ve Apple CarPlay teknolojisi ile tüm çalışan ve yoğun olan annelere aynı zamanda çocuklarıyla seyahat ederken tek tuşla mail cevaplama, e-posta ve aramaları cevapsız bırakmama kolaylıkları sunan Megane Sedan aracı ilgi çeken Renault, Captur, Kadjar araçları ile de test sürüşü yapma imkanı sundu.

Bambino’dan hediyeler

“Her yeni doğan bebek yeni bir dünya” düşüncesini benimseyen ve 50. yılını geride bırakan Bambino, sağlıklı bebekler ve mutlu anneler için ürettiği sağlıklı, pratik kullanımlı ve güvenilir biberonlarını, emziklerini ve diş kaşıyıcılarını katılımcılara tanıttı. Etkinliğe katılan tüm Eskişehirli annelere Bambino silikon damaklı emzik hediye eden Bambino ayrıca düzenlediği yarışma ile bebeklere, ailelere ve dünyaya güzel izler bırakmak için birbirinden güzel hediye setleri dağıttı. 

Dedepark Hotel’in sıcak ev sahipliği

Yağmurlu bir Eskişehir gününde blogger annelerle Eskişehirli annelere kapılarını açan Dedepark Hotel, bilgilendirici ve eğlenceli etkinliğe ev sahipliği yaparak Dedepark Hotel’in farkını bir kez daha göstermiş oldu.

Porsuk Çayı & Adalar

Çok keyifli geçen etkinliğin ardından Eskişehir gezilerine devam eden blogger anneler ve çocukları Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi’ne gittiler ve burada harika bir yürüyüş yaptılar.

KUTUCUK: Porsuk Çayı Eskişehir’in en önemli simgelerinden biri. Sakarya Irmağı’nın en uzun kolu olan Porsuk Çayı’nın etrafında birçok kafe, restoran ve otel de yer alıyor.

Odunpazarı

Eskişehir’e gelip Odunpazarı’nı görmeden dönmek olmaz diyen blogger anneler ve çocukları Porsuk Çayı’ndaki keyifli yürüyüşlerini Odunpazarı’nda sonlandırarak İstanbul’a doğru yola çıktılar.

KUTUCUK: Geçmişten günümüze köprü kuran tarihi mimari yapısı ile ziyaretçilerine eşsiz bir güzellik sunan Odunpazarı Evleri  2012 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi‘ne dahil edilmiştir.