ESKİŞEHİR
18 – 19 NİSAN 2017

ESKİŞEHİR
18 – 19 NİSAN 2017

Gezgin Anneler Kulübü Eskişehir’de

Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü dördüncü durağında 18-19 Nisan tarihlerinde Eskişehir’deydi. Blogger anneler hem çocuklarıyla gezdiler hem de Eskişehirli annelerle buluştular.

Sosyal medyanın en popüler blogger annelerini Anadolu’daki takipçileri ile buluşturmak için yola çıkan Parents Dergisi, Gezgin Anneler Kulübü’nün dördüncü etkinliğini Eskişehir’de yaptı. 18-19 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleşen programda blogger anneler, Nissan Türkiye’nin sağladığı Nissan Qasqhai’larla gezdiler ve Büyük Otel Eskişehir’de konakladılar.

Popüler bloggerlar Eskişehir’de

Kulübün Eskişehir buluşmasına Hassas Anne Etkinlik Merkezi’nin Kurucusu Ece Kumkale (@hassasanne), Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Özge Selçuk Bozkurt (@uzm. ozgeselcukbozkurt), Blogger Yeliz Yılmaz (@ollaluna), Blogger Senem Uysal (@to_be_semy), Uzman Hemşire, Hamile ve Emzirme Danışmanı Esra Ertuğrul (@bebeimgeliyor) ve Blogger Merve Öztürk (@melinasmom) katıldılar.

Keyifli bir yolculuk

Yola Nissan Türkiye’nin Şekerpınar’daki Lojistik Merkezi’nden Nissan Qasqhai’ları alarak çıkan anneler molalarla keyifli bir yolculuk yaptılar. Öğlen yemeği için Eskişehir yolu üzerindeki İnegöl’deki Köfteci Eşref’te mola veren ekip yemeğin ardından Eskişehir’e doğru devam etti.

Sazova Parkı ve Masal Şatosu

Eskişehir’e varır varmaz soluğu artık Eskişehir’in yeni simgesi haline gelmeye başlayan Masal Şatosu’nda alan anneler, şatonun da içinde bulunduğu Sazova Parkı’nda renkli fotoğraflar çektirdiler. Masal Şatosu’nun etkileyici ortamında küçük bir tur yapan kafile buradan konaklayacakları Büyük Otel Eskişehir’e geçtiler.

Porsuk Çayı kıyısında akşam yemeği

Otele yerleşen anneler yine Porsuk Çayı kıyısında otele çok yakın olan Travelers Cafe’de akşam yemeğini eğlenceli bir ortamda yediler. Burada Eskişehirli takipçileri onları yalnız bırakmadı. Yemekten sonra sohbetler edildi, canlı yayınlar yapıldı.

Hem deneyim hem bilgi

Ertesi gün Büyük Otel Eskişehir’de gerçekleşen buluşmada aynı zamanda farklı alanlarda uzman olan blogger anneler öncelikle söz aldılar. Esra Ertuğrul emzirme ve ek besinler hakkında pratik bilgiler verirken, Özge Selçuk Bozkurt bebeklerde uyku sorunu ve çocuklarda teknoloji kullanımı üzerine faydalı önerilerini aktardılar. Blogger anneler ise bu konulardaki deneyimlerinden paylaşımlarda bulundular.

Eskişehirli annelerden geniş katılım

Yaklaşık 250 kişilik geniş bir katılımla Büyük Otel’in salonunu salonunu dolduran Eskişehirli anneler uzman ve blogger annelerin paylaşımlarını pür dikkat dinlediler. Program sonrasında annelerin birebir de sorularını yanıtlayan ve onlarla fotoğraflar çektiren bloggerlar çok keyifli bir deneyim yaşamış oldular.

Momo Atölye’den çocuklara atölye çalışmaları

Eskişehirli anneler sohbet programını takip ederken çocukları yan salonda Momo Atölye’nin düzenlediği farklı atölye çalışmalarına katıldılar. Otelin salonunu aktivite merkezine çeviren Momo Atölye’nin Kurucusu Burcu Hanım ve ekibi çocuklaraın keyifli bir zaman geçirmesini sağlarken annelerin de huzur içinde blogger annelerin sohbetini dinlemelerine olanak sağladılar.

Dayanıklı annelere dayanıklı Profilolar

Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçilerindan Profilo Ev Aletleri program girişinde Eskişehirli annelere; Mini Tost Makinesi ile hazırlanın wafflelarından, Kurumax ile hazırlanan kuru meyvelerinden, Buharlı Pişirici ile hazırlanan pilav ve sebzelerinden ikramlarda bulundu. Profilo ayrıca programın girişinde enerji tasarrufu ile ilgili dağıttığı testi tam olarak yanıtlayan 6 anneye birer hediye çeki verdi.

Büyük Otel Eskişehir’in sıcak ev sahipliği

Eskişehir’de Gezgin Anneler Kulübü’ne kapılarını açan Büyük Otel hem blogger annelerin konaklamasında hem de Eskişehirli annelerle yapılan buluşmada her türlü imkanlarını seferber ettiler.

Nissan Qasqhai Eskişehir yollarında

Tüm gezi boyunca Nissan Türkiye tarafından Gezgin Anneler Kulübü’ne tahsis edilen 5 adet Nissan Qasqhai blogger annelerin konforlu bir şekilde Eskişehirli annelere ulaşmasını sağladı.

Kapanışı çiğ börek ile yaptılar

Eskişehirli anneler ile buluşmanın bitmesinin ardından şehrin en ünlü yöresel yemeklerinden olan çiğ börek yemek için Sorpa Lokantası’na giden anneler burada çiğ böreğe doydular ve İstanbul için dönüş yoluna çıktılar.