GAZİANTEP
6 – 7 OCAK 2018

GAZİANTEP
6 – 7 OCAK 2018

Gezgin Anneler Kulübü Gaziantep’te

Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü onuncu durağında geçtiğimiz ay Gaziantep’teydi. Blogger anneler keyifli bir gezinin ardından Gaziantepli annelerle bir araya geldiler.

Sosyal medyada yüz binlerce anne tarafından takip edilen blogger anneler, Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü ile Ocak ayında Gaziantepli annelerle buluştu. 6-7 Ocak 2018 tarihlerinde gerçekleşen programda blogger anneler Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin misafiri oldular.

Blogger anneler Gaziantep’te

Kulübün Gaziantep buluşmasına Hassas Anne Ece Kumkale (@hassasanne), Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Özge Selçuk Bozkurt (@uzm. ozgeselcukbozkurt), Pedagog Melek Kılıç (@pedagoganne), Blogger Saadet Algan (@saadetalgan), ve Blogger Deniz Ağaoğlu (@yamananne) katıldılar.

Zeugma Mozaik Müzesi

Gaziantep Havalimanı’na inen blogger anneler, beyran ve katmer ile damaklarda tat bırakan yöresel bir kahvaltı yaptıktan sonra Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ettiler. Dünyanın en önemli müzelerinden biri olan ve içerisinde dünyaca ünlü “Çingene Kızı” mozaiği bulunan Zeugma Mozaik Müzesi’nde çocukları ile birlikte binlerce yıllık mozaikleri hayranlıkla incelediler, bol miktarda fotoğraf çektiler.

Gaziantep Kalesi

Anneler ikinci duraklarında şehir merkezindeki ihtişamıyla merak uyandıran ve “Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi”ni de barındıran Gaziantep Kalesi’ne gittiler. Gaziantep halkının direniş öyküsünün anlatıldığı müzede duygusal anlar yaşadılar.

Hamam Müzesi

Gaziantep hamam kültürünün ve ve tarihinin en güzel örneklerini sunan Gaziantep Hamam Müzesi’ni ziyaret eden anneler, hamam sesleri ve sabun kokuları eşliğinde zamanda tarihi bir yolculuk yaptılar. Güleryüzlü müze personellerinden hamam geleneklerine ait çok önemli bilgiler edindiler.

Bakırcılar Çarşısı

Gaziantep’in eşsiz mutfağından lezzetli yemekler ve tatlılar ile ziyafet çeken anneler, Gaziantep turunun son durağında bakırın bir sanat eserine dönüştürüldüğü, el yapımı bakır ürünlerinin satıldığı Bakırcılar Çarşısı’na gittiler. Tarihi bir geleneğin sürdürüldüğü çarşıda hediyelik eşyalar bakıp enfes Gaziantep kahvelerini yudumladılar. Gaziantep’in eşsiz baharatları ve fıstıklarından da tadan anneler dinlenmek için odalarına çekildiler.

Gaziantepli annelerden geniş katılım

Pazar sabahı son hazırlıklarını tamamladılar ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Salonu’nunda Gaziantepli anneleri beklemeye başladılar. Geniş bir katılımla salonu dolduran Gaziantepli anneler ve çocukları, uzman ve blogger annelerin paylaşımlarını pür dikkat dinlediler. Program sonrasında annelerin birebir de sorularını yanıtlayan ve onlarla fotoğraflar çektiren bloggerlar çok keyifli bir deneyim yaşamış oldular.

Marshall Antibakteriyel anneleri bilgilendirdi

Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçisi Marshall Boya standında annelere evlerinin duvarlarını boyatırken ihtiyaç duyacakları bilgiler verdi. Antibakteriyel ürünlerini tanıtan marka aynı zamanda annelerin çocuklarıyla bu keyifli günlerini şipşak fotoğraf makinesiyle kalıcı birer anıya dönüştürdü.

Evomere’den annelere yeni ürünler

Anne ve bebek cilt bakımında yeni doğal ürünleriyle son dönemde dikkati çeken Evomere markası da bu etkinlikle birlikte Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçi markaları arasında yerini aldı. Gaziantepli anneler bebeklerinin ve kendilerinin cilt bakımı konusunda sorularını Evomere standında uzmanlara yönelterek bilgi aldılar.

Efa’dan hem annelere hem çocuklara balık yağı

Hem annelerin hem de çocukların sağlığını düşünen ve her ikisi için de farklı özelliklerde ve kullanım şekilllerinde balık yağı ürünleri geliştiren Sifar da Efa Vit ürünleri ile Gezgin Anneler Kulübü etkinliğine sponsor oldu ve ürünlerini annelere tanıtma imkanı buldu. Program sonrasında da etkinliğe katılan annelere çekilişle Efa Vit hediye etti.

Evolvia ile bebek beslenmesi

Bebek beslenmesi konusunda uzman olan Evolvia markası da bu etkinlikle birlikte Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçi markaları arasında yerini aldı. Gaziantepli anneler bebeklerinin beslenmesi konusunda sorularını Evolvia standında uzmanlara yönelterek bilgi aldılar.

Gaziantep Belediyesi’nin Misafirperverliği

Blogger anneler Gaziantepli anneler ile gerçekleştirdikleri çok keyifli bir sohbetin ardından Gaziantep Çocuk Kütüphanesi’ni ziyaret ettiler. Burada yapılan mozaik, müzik ve resim atölyeleri hakkında da dikkatle bilgi alan anneler Gaziantep Mutfak Sanatları Merkezi’nde Gaziantep’e özgü yöresel ev yemeklerinin ve tatlılarının da tadına baktılar ve İstanbul’a doğru yola çıktılar.