İZMİR
22 – 23 ARALIK 2018

İZMİR
22 – 23 ARALIK 2018

Gezgin Anneler Kulübü İzmir’de

Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü on sekizinci durağında geçtiğimiz ay İzmir’deydi. Blogger anneler keyifli bir İzmir gezisinin ardından İzmirli annelerle bir araya geldiler.

Sosyal medyada yüz binlerce anne tarafından takip edilen blogger anneler, Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü ile Aralık ayında İzmirli annelerle buluştu. 22 – 23 Aralık 2018 tarihlerinde gerçekleşen programda blogger anneler İzmirli annelerin misafiri oldular.

Blogger anneler İzmir’de

Kulübün İzmir buluşmasına Blogger – Yazar Ece Kumkale (@hassasanne), Kadriye Altınbaşak (@mutfakta_bebek_var), Ayşegül Bayındır (@aysegullbayindir), Pelin Özcan (@pelinozcannnn), Melek Karaca Hayta (@melekkhayta) katıldılar.

Sığacık’ta keyifli kahvaltı

24 Aralık Cumartesi sabahı erken saatlerde İstanbul’dan İzmir’e doğru yola çıkan blogger anneleri İzmir’de güneşli ve açık bir hava karşıladı. Havalimanından Renault araçlarıyla İzmir’in şirin sahil kasabası Sığacık’a giden anneler, burada masmavi denizin kıyısında muhteşem bir kahvaltı yaptılar. Gezi boyunca Sığacık’ta yaşayan üretici yerli halkın ürünlerinden satın alan bloggerlar, İzmir’in meşhur lokma tatlısının da tadına bakmayı unutmadılar.

KUTUCUK: İzmir’in masmavi sahil şeridinde yer alan balıkçı köyü Sığacık’ın gün geçtikçe popülaritesi artıyor. Teos Antik Kenti’ni de bünyesinde bulunduran Sığacık’ın kalbinde yer alan Kaleiçi sokaklarında gezmek eşsiz bir zevk.

Tarihi Saat Kulesi ve Kemeraltı Çarşısı

Öğleden sonraya dek Sığacık’ta keyfine doyulmayan bir gezi yapan bloggerla, buradan hemen sonra İzmir’in merkezinde yer alan ve kentin simgesi olan Tarihi Saat Kulesi’ne gittiler. Bol bol fotoğraf çekilen ünlü anneler, kulenin hemen yanında yer alan Kemeraltı Çarşı’nda gezip alışveriş yaptılar. Kızlarağası Hanı’ndaki lezzetli Türk Kahvesi ile de gezilerini sonlandırdılar.

KUTUCUK: 1901 yılından beri bütün zarafetiyle Konak Meydanı’nda yer alan Tarihi Saat Kulesi’nin çevresinde her daim uçuşan güvercinleri görmek ve onları beslemek mümkün.

İzmirli annelerden geniş katılım

23 Aralık 2018 Pazar sabahı keyifli bir kahvaltının ardından son hazırlıklarını tamamlayan blogger anneler, İzmir Optimum’da İzmirli anneleri beklemeye başladılar. Etkinliğe katılan İzmirli anneler ve çocukları, uzman ve blogger annelerin paylaşımlarını pür dikkat dinlediler. Program sonrasında annelerin birebir de sorularını yanıtlayan ve onlarla fotoğraflar çektiren bloggerlar çok keyifli bir deneyim yaşamış oldular. 

Evomere’den annelere ve bebeklere faydalı ürünler

Anne ve bebek cilt bakımında doğal ürünleriyle son dönemde dikkati çeken Evomere markası da Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçi markaları arasındaydı. İzmirli anneler, bebeklerinin ve kendilerinin cilt bakımı konusundaki sorularını Evomere standında uzmanlara yönelterek bilgi aldılar.

Evolvia ile bebek beslenmesi

Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçi markaları arasında yer alan ve bebek beslenmesi konusunda uzman olan Evolvia markasının kurduğu stantta, İzmirli anneler, Evolvia uzmanlarına bebeklerinin beslenmesi ile ilgili sorularını yönelttiler.

Renault’dan yepyeni bir teknoloji

Etkinliğin ulaşım sponsoru olan Renault, yerli üretim araçları ile etkinliğe katılım sağladı. Özellikle eller serbest özelliği ile bagaj kapağı açılabilen, şerit takip sistemi ile güvenli ve konforlu sürüş destek teknolojisine sahip olan ve Apple CarPlay teknolojisi ile tüm çalışan ve yoğun olan annelere aynı zamanda çocuklarıyla seyahat ederken tek tuşla mail cevaplama, e-posta ve aramaları cevapsız bırakmama kolaylıkları sunan Megane Sedan aracı ilgi çeken Renault, Kadjar aracı ile de test sürüşü yapma imkanı sundu.

Bambino’dan hediyeler

“Her yeni doğan bebek yeni bir dünya” düşüncesini benimseyen ve 50. yılını geride bırakan Bambino, sağlıklı bebekler ve mutlu anneler için ürettiği sağlıklı, pratik kullanımlı ve güvenilir biberonlarını, emziklerini ve diş kaşıyıcılarını katılımcılara tanıttı. Etkinliğe katılan tüm İzmirli annelere Bambino silikon damaklı emzik hediye eden Bambino ayrıca düzenlediği yarışma ile bebeklere, ailelere ve dünyaya güzel izler bırakmak için birbirinden güzel hediye setleri dağıttı.

İzmir Optimum’un sıcak ev sahipliği

Keyifli bir İzmir gününde blogger annelerle İzmirli annelere kapılarını açan İzmir Optimum, bilgilendirici ve eğlenceli etkinliğe ev sahipliği yaparak İzmir Optimum’un farkını bir kez daha göstermiş oldu.