İZMİR
6 – 7 MAYIS 2017

İZMİR
6 – 7 MAYIS 2017

Gezgin Anneler Kulübü İzmir’de

Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü beşinci durağında geçtiğimiz ay İzmir’deydi. Blogger anneler çocuklarıyla keyifli bir gezinin ardından İzmirli annelerle bir araya geldiler.

Sosyal medyada on binlerce anne tarafından takip edilen blogger anneler, Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü ile Mayıs ayında İzmirli annelerle buluştu. 6-7 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleşen programda blogger anneler, İzmir’e uçtular ve İzmir Hilton’da konakladılar.

Blogger anneleri İzmir’de

Kulübün İzmir buluşmasına Hassas Anne Etkinlik Merkezi’nin Kurucusu Ece Kumkale (@hassasanne), Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Özge Selçuk Bozkurt (@uzm. ozgeselcukbozkurt), Blogger Yeliz Yılmaz (@ollaluna), Blogger Senem Uysal (@to_be_semy) ve Hamile Yogası Eğitmeni Zeynep Gözübüyük (@zeynepgozubuyuk) katıldılar.

Efes Müzesi ve Agora Restoran

İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na 6 Mayıs Cumartesi sabahı erken saatlerde inen blogger anneler burada kendilerini karşılayan deneyimli rehber Ceylan Zere ile birlikte Efes Antik Kenti’nin yer aldığı Selçuk ilçesine doğru yola çıktılar. Ege’nin yemyeşil doğasıyla başbaşa geçen 1 saatlik yolculuğun ardından Selçuk ilçesine vardılar ve burada Agora Restoran’da yöreye özel yemeklerden oluşan bir öğlen yemeği yediler. Yemekten hemen sonra restoranın yanındaki Efes Müzesi’ni gezmeye başlayan anneler ve çocuklarına rehber Ceylan Zere çok farklı bir sergi deneyimi yaşattı. Özel olarak tasarlanan turda çocuklar tüm sergiyi aynı zamanda resimler yapıp, hikayeler dinleyerek tamamladılar.

Efes Antik Kenti

Müzeden sonra Efes Antik Kenti’ne doğru yola çıkan bloggerlar, Anadolu topraklarındaki bu en eski kazı sahasında tarih ve doğanın dansına şahit oldular. Binlerce yıllık antik kentin hikayesini rehber Ceylan Zere’den dinlediler ve bol bol fotoğraf çektiler. Akşama doğru gezmekten yorulan annelerin son durağı İzmir Hilton oldu.

İzmir’e hakim bir manzara

İzmir Hilton’a vardıklarında otelin görevlileri tarafından limonatalarla karşılanan anneler dinlenmek için odalarına yerleştiler. Odalarına girdiklerinde anneleri İzmir Hilton’un ve etkinliğin sponsorlarından Nutrigen’in hediye sepetleri bekliyordu. Hediye paketlerini açtıktan sonra pencereye yönelen blogger annelerin karşılaştıkları manzara ile İzmir aşkları bir kez daha tazelendi. Anneler akşam yemeğinde ise İzmir Hilton’un şeflerinin hazırladığı Ege lezzetlerini tattılar.

Keyifli bir sohbeti

Pazar sabahına enerjik bir şekilde uyanan anneler kahvaltıdan sonra çocukları ile birlikte İzmir Hilton’un bünyesindeki Famecity’de eğlendiler. Saat 13.00’te İzmirli annelerin yoğun ilgisi ile başlayan etkinlikte anneler uzmanlardan ve bloggerlardan farklı konularda bilgiler edinme imkanını buldular.

İzmirli annelerden geniş katılım

Geniş bir katılımla İzmir Hilton’un salonunu dolduran İzmirli anneler uzman ve blogger annelerin paylaşımlarını pür dikkat dinlediler. Program sonrasında annelerin birebir de sorularını yanıtlayan ve onlarla fotoğraflar çektiren bloggerlar çok keyifli bir deneyim yaşamış oldular.

Nutrigen çocukların sağlıklı gelişimi için bilgilendirdi

İzmir etkinliğinin destekçilerinden Nutrigen Çocuk Gelişim Ürünleri hem etkinlik girişinde kurduğu stantta anneleri bilgilendirip örnek ürünlerinden dağıttı hem de Nutrigen’in Uzman Diyetisyeni Sevcan Karataş söyleşi esnasında annelerin çocuk beslenmesi ile ilgili sorularını yanıtladı. Nutrigen ayrıca programa katılan annelerden üçüne çekilişle büyük birer ürün sepeti hediye etti.

Dayanıklı annelere dayanıklı Profilolar

Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçilerindan olan Profilo Ev Aletleri program girişinde İzmirli annelere; Mini Tost Makinesi ile hazırlanın wafflelarından, Kurumax ile hazırlanan kuru meyvelerinden, Buharlı Pişirici ile hazırlanan pilav ve sebzelerinden ikramlarda bulundu. Ürünlerin kullanım kolaylıkları hakkında da bilgiler veren Profilo, ayrıca programın girişinde enerji tasarrufu ile ilgili dağıttığı testi tam olarak yanıtlayan 6 anneye birer hediye çeki dağıttı.

Aroma Meyve Suları anneleri geçmişe götürdü

Annelerin çocukluklarından bildikleri yegane meyve suyu markası olan Aroma Meyve Suları, Gezgin Anneler Kulübü’ne İzmir etkinliği ile birlikte katıldı. Misafirlere %100 Meyve Suları ikram eden Aroma hem katılımcıları serinletti hem de sohbetleri tatlandırdı.

İzmir Hilton’un sıcak ev sahipliği

İzmir’de Gezgin Anneler Kulübü’ne kapılarını açan İzmir Hilton, hem blogger annelerin konaklamasında hem de İzmirli annelerle yapılan buluşmada her türlü imkanlarını seferber ettiler.