KONYA
4 – 5 KASIM 2017

KONYA
4 – 5 KASIM 2017

Gezgin Anneler Kulübü Konya’da

Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü sekizinci durağında geçtiğimiz ay Konya’daydı. Blogger anneler keyifli bir gezinin ardından Konyalı annelerle bir araya geldiler.

Sosyal medyada yüz binlerce anne tarafından takip edilen blogger anneler, Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü ile Kasım ayında Konyalı annelerle buluştu. 4-5 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleşen programda blogger anneler Konya Hilton Garden Inn’de konakladılar.

Blogger anneler Konya’da

Kulübün Konya buluşmasına Hassas Anne Ece Kumkale (@hassasanne), Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Özge Selçuk Bozkurt (@uzm. ozgeselcukbozkurt), Blogger Fatma Kakaçoğlu (@milkandmom), Blogger Senem Uysal (@to_be_semy) ve Hamile Eğitmeni Esra Ertuğrul (@bebeimgeliyor) katıldılar.

Önce Mevlana

Konya Havalimanı’na inen blogger anneler önce Mevlana Türbesi’ne doğru yola çıktılar. Anadoludan dünyaya yaydığı kardeşlik mesajlarıyla yüzyıllardır tüm insanlığın uğrak yeri olan Hz. Mevlana’yı Rehber Ayşe Akkaya eşliğinde gezen blogger anneler buranın uhrevi ikliminden çok etkilendiler.

Karatay Medresesi ve tarihi çiniler

Anneler ikinci duraklarında Anadolu Selçuklu mimarisinin önemli eserlerinden biri sayılan Karatay Medresesi’ni ziyaret ettiler. Burada yüzyıllardır sağlam kalmış birbirinden etkileyici mavi çinileri incelediler ve rehberden Anadolu Selçuklu medeniyeti hakkında bilgiler edindiler.

Etkileyici Kelebekler Vadisi

Konya’yı son zamanlarda ziyaret edenlerin en çok etkilendiği yer olan Kelebekler Vadisi, blogger annelerin bir sonraki durağı oldu. Dev cam bir kürenin içinde kurulmuş olan tropikal bahçede Filipinler’den getirilmiş olan binlerce kelebek rengarenk bir dünyaya götürüyor sizi. Kelebeklerin oluşumunu anlatan sergiler ve video gösterimlerinin de yapıldığı dev çadırda bloggerlar bol miktarda fotoğraflar çektirdiler.

Eski Rum Köyü Sille

Kelebekler Vadisi’ni gezdikten sonra eski Rum Köyü Sille’ye doğru yola çıkan anneler burada Aya Elena Kilisesi ve tarihi Sille sokaklarını gezdiler. Köyde renkli hediyelik eşya dükkanlarını, taştan yapılmış Sile evlerini ziyaret ettiler ve Asitane Café’de keyifli bir kahve molası verdiler.

Huzur veren Sema gösterisi

Yorucu bir gezinin ardından Konya merkeze dönen grubun son durağı Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen Sema Gösterisi oldu. Dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerin izlediği gösterinin ardından blogger anneler Konya mutfağına özgü yemeklerin sunulduğu Konak Restoran’da yemek yiyip Hilton Garden Inn Konya’ya geçtiler.

Hilton Garden Inn’in kusursuz ev sahipliği

Pazar sabahına iyi dinlenmiş ve enerjik bir şekilde uyanan anneler önce güzel bir kahvaltı yaptılar. Kahvaltı sonrasında son hazırlıklarını tamamladılar ve Konyalı anneleri beklemeye başladılar. Saat 13.00’te yaklaşık 300 Konyalı annenin yoğun ilgisi ile başlayan etkinlikte anneler uzmanlardan ve bloggerlardan farklı konularda bilgiler edinme imkanını buldular.

Konyalı annelerden yoğun ilgi

Sağnak yağmura ragmen geniş bir katılımla Hilton Garden Inn Konya’nın salonunu dolduran Konyalı anneler uzman ve blogger annelerin paylaşımlarını pür dikkat dinlediler. Program sonrasında annelerin birebir de sorularını yanıtlayan ve onlarla fotoğraflar çektiren bloggerlar çok keyifli bir deneyim yaşamış oldular.

Lego Duplo’dan çocuklar için etkinlik odası

Çocukların gelişimi için önemli bir rol oynayan Lego Duplo, söyleşiye katılan annelerin programı rahat takip edebilmeleri için çocuklara hemen yan salonda aktivite düzenledi. Söyleşide ise Özge Selçuk Bozkurt, sorduğu sorulara yanıt veren annelere Lego Duplo setleri hediye etti.

Marshall Antibakteriyel anneleri bilgilendirdi

Gezgin Anneler Kulübü’nün bir başka destekçisi Marshall Boya ise standında annelere evlerinin duvarlarını boyatırken ihtiyaç duyacakları bilgiler verdi. Antibakteriyel ürünlerini tanıtan marka aynı zamanda annelerin çocuklarıyla bu keyifli günlerini şipşak fotoğraf makinesiyle kalıcı birer anıya dönüştürdü.

Annedükkan.com’dan annelere hediyeler

Anne bebek ürünleri alanında her türlü ürünü, özellikle de her yerde bulamayacağınız ürünleri, tüketicilerle buluşturan Annedukkan.com; Gezgin Anneler Kulübü’nün Mersin ayağında hem tüm katılımcılara online hediye çeki hem de üzerince güzel mesajlar yazan kupalar dağıttı.

Evomere’den annelere yeni ürünler

Anne ve bebek cilt bakımında yeni doğal ürünleriyle son dönemde dikkati çeken Evomere markası da bu etkinlikle birlikte Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçi markaları arasında yerini aldı. Konyalı anneler bebeklerinin ve kendilerinin cilt bakımı konusunda sorularını Evomere standında uzmanlara yönelterek bilgi aldılar.

Efa’dan hem annelere hem çocuklara balık yağı

Hem annelerin hem de çocukların sağlığını düşünen ve her ikisi için de farklı özelliklerde ve kullanım şekilllerinde balık yağı ürünleri geliştiren Sifar da Efa Pop ve Efa Mom ürünleri ile Gezgin Anneler Kulübü etkinliğine sponsor oldu ve ürünlerini annelere deneyimletme imkanı buldu.