MALATYA
10 – 11 ŞUBAT 2018

MALATYA
10 – 11 ŞUBAT 2018

Gezgin Anneler Kulübü Malatya’da

Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü on birinci durağında geçtiğimiz ay Malatya’daydı. Blogger anneler keyifli bir gezinin ardından Malatyalı annelerle bir araya geldiler.

Sosyal medyada yüz binlerce anne tarafından takip edilen blogger anneler, Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü ile Şubat ayında Malatyalı annelerle buluştu. 10-11 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleşen programda blogger anneler DoubleTree by Hilton Malatya’nın misafiri oldular.

Blogger anneler Malatya’da

Kulübün Malatya buluşmasına Hassas Anne Ece Kumkale (@hassasanne), Hikaye Anlatıcı – Eğitmen Ayşegül Dede (@aysegullldede), Psikolog Tansu Avcı (@psk.tansuavci), Blogger Nur Parlak (@pembekurdeleli) ve Blogger Ece Dündar (@40kilonasilgider) katıldılar.

Yeşilyurt Yöresel Evler

Malatya Erhaç Havalimanı’na inen blogger anneler, Yeşilyurt’taki sıcacık bir kır lokantasında doğa manzarasının eşliğinde Malatya’ya özgü bir kahvaltı yaptıktan sonra yöresel evlerin yer aldığı sokakta yürüdüler ve fotoğraf çektiler.

Kernek Meydanı ve Kanalboyu

Anneler gezilerinin ikinci durağında ünlü Kernek Meydanı’na gittiler. Meydandaki Tarihi Kernek Şelalesi’ni hayranlıkla izleyen anneler meydanda yer alan Yel Değirmeni etrafında çocuklarıyla birlikte eğlenceli anlar yaşadılar. Daha sonra Kanalboyu’nda yürüyüş yaptılar.

Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı

Kanalboyu’ndaki keyifli yürüyüşün ardından Malatya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan ve Eski Malatya olarak da bilinen Battalgazi’ye doğru yola çıktılar. Burada, ticari ve askeri yönden önem taşıyan, İstanbul’dan doğuya giden yollar üzerinde bulunan tarihi Kervansaray’ı ziyaret eden anneler, geçmişten günümüze gelen önemli bilgiler edindiler.

Ulu Camii

İran’daki Büyük Selçuklu dönemi dört eyvanlı derinlemesine ulu cami geleneğini Anadolu’da temsil eden tek örnek olarak bilinen Ulu Camii’nin mimarisi ve manevi atmosferi karşısında büyülenen anneler huzurlu anlar paylaştılar.

Şire Pazarı ve Bakırcılar Çarşısı

Blogger anneler, Malatya’nın meşhur kayısısından elde edilmiş ürünlerin yer aldığı Şire Pazarı ve el sanatlarının icra edildiği Bakırcılar Çarşısını gezdiler ve burada bol bol alışveriş yaptılar. Alışveriş sonrası acıkan anneler Malatya mutfağına özgü yemekleri tadımladılar ve ardından dinlenmek için DoubleTree by Hilton Malatya’daki odalarına geçtiler.

Malatyalı annelerden geniş katılım

Pazar sabahı son hazırlıklarını tamamladılar ve DoubleTree by Hilton Malatya’da Malatyalı anneleri beklemeye başladılar. Geniş bir katılımla salonu dolduran Malatyalı anneler ve çocukları, uzman ve blogger annelerin paylaşımlarını pür dikkat dinlediler. Program sonrasında annelerin birebir de sorularını yanıtlayan ve onlarla fotoğraflar çektiren bloggerlar çok keyifli bir deneyim yaşamış oldular. 

Marshall Antibakteriyel anneleri bilgilendirdi

Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçisi Marshall Boya standında annelere evlerinin duvarlarını boyatırken ihtiyaç duyacakları bilgiler verdi. Antibakteriyel ürünlerini tanıtan marka aynı zamanda annelerin çocuklarıyla bu keyifli günlerini şipşak fotoğraf makinesiyle kalıcı birer anıya dönüştürdü.

Evomere’den annelere yeni ürünler

Anne ve bebek cilt bakımında yeni doğal ürünleriyle son dönemde dikkati çeken Evomere markası da Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçi markaları arasındaydı. Malatyalı anneler bebeklerinin ve kendilerinin cilt bakımı konusunda sorularını Evomere standında uzmanlara yönelterek bilgi aldılar.

Evolvia ile bebek beslenmesi

Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçi markaları arasında yer alan ve bebek beslenmesi konusunda uzman olan Evolvia markasının kurduğu stantta Malatyalı anneler bebeklerinin beslenmesi ile ilgili sorularını Evolvia uzmanlarına yönelterek çok değerli bilgiler aldılar.

NBL Probiotic’ten hediyeler

Her yaşa uygun probiyotikler üreten NBL Probiotic de Malatya etkinliği ile birlikte Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçileri arasındaki yerini aldı. Çocukların bağışıklık sistemini desteklemeye ve sindirim sistemini düzenlemeye destek olan NBL Probiotic Kids’i katılımcı annelere hediye etti.

DoubleTree by Hilton Malatya’nın Misafirperverliği

Malatya’da Gezgin Anneler Kulübü’ne kapılarını açan DoubleTree by Hilton Malatya, hem blogger annelerin konaklamasında hem de Malatyalı annelerle yapılan buluşmada her türlü imkanlarını seferber ettiler.