MERSİN
7 – 8 EKİM 2017

MERSİN
7 – 8 EKİM 2017

Gezgin Anneler Kulübü Mersin’de

Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü yedinci durağında geçtiğimiz ay Mersin’deydi. Blogger anneler keyifli bir gezinin ardından Mersinli annelerle bir araya geldiler.

Sosyal medyada yüz binlerce anne tarafından takip edilen blogger anneler, Parents Dergisi Gezgin Anneler Kulübü ile Ekim ayında Mersinli annelerle buluştu. 7-8 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleşen programda blogger anneler Mersin HiltonSA’da konakladılar.

Blogger anneler Mersin’de

Kulübün Mersin buluşmasına Hassas Anne Ece Kumkale (@hassasanne), Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Özge Selçuk Bozkurt (@uzm. ozgeselcukbozkurt), Blogger Yeliz Yılmaz (@ollaluna), Blogger Ayşenur Parlak (@pembekurdeleli) ve Dr. Elif Pınar Çakır (@guncel_anne) katıldılar.

İlk durak Tarsus

Adana Şakirpaşa Havaalanı’na inen blogger anneler Tarsus’a doğru yola çıktılar. Bölgenin tarihi açıdan en önemli merkezlerinden biri olan Tarsus’ta önce Tarsus Şelalesi’ne uğradılar. Büyük İskender’in sefer esnasında içinden geçtiği için zatürre olduğu rivayet edilen bu soğuk şelalede fotoğraflar çekildiler. Rehber eşliğinde tarihi Tarsus şehrinde sırasıyla Roma Yolu, Aziz Paul Evi ve Kilisesi, Ashabı Kehf Cami ve Kırkkaşık Bedesteni’ni ziyaret ettiler. Burada mola veren anneler, çarşı esnafından Serpil Hanım’ın hazırladığı, bölgenin ünlü içeceği kaynarı tattılar. Lohusalara süt arttırıcı ürün olarak tavsiye edilen bu içececeğin hikayesini ve nasıl yapıldığını Serpil Hanım’dan dinlediler.

Narlıkuyu’da yemek molası

Tarsus gezisinin ardından bölgenin bir diğer turistik bölgesi Narlıkuyu’ya doğru yola çıkan anneler öğle yemeği için Narlıkuyu’da mola verdiler. Denizin çok sığ olduğu, balıklar ve hatta Caretta Caretta’ların çok net göründüğü bu koyda keyifli bir balık ziyafeti yaptılar. 

Mersin’in Cennet ve Cehennem’i

Yemeğin hemen ardından Cennet ve Cehennem Çökükleri’ne geçtiler. Cennet Çöküğü’ne 452 basamakla inen anneler burada Meryem Ana Kilisesi’nin kalıntılarında fotoğraflar çektiler. Cennet Çöküğü’nden çıkan anneler hemen yandaki Cehennem Çöküğü’ne de yukarıdan bakarak dönüş yoluna geçtiler. Dönüş yolunda ise Mersin’in sembollerinden biri olan Kızkalesi’nin karşısındaki sahilde güneşin batışını seyrettiler.

Mersin HiltonSA’da fasıl eşliğinde akşam yemeği

Akşam kalacakları ve programın yapılacağı Mersin HiltonSA Oteli’ne geçen blogger anneleri burada fasıl eşliğinde renkli bir yemek bekliyordu. Günün yorgunluğuna rağmen anneler bu fırsatı iyi değerlendirdiler. Gece yarısına kadar şarkılara eşlik ettiler, dans ettiler ve leziz yöre yemeklerinin tadına vardılar.

Keyifli bir sohbet

Pazar sabahına iyi dinlenmiş ve enerjik bir şekilde uyanan anneler otelin bahçesinde kendilerine ayrılan masada güzel bir kahvaltı yaptılar. Kahvaltı sonrasında son hazırlıklarını tamamladılar ve Mersinli anneleri beklemeye başladılar. Saat 13.00’te yaklaşık 400 Mersinli annenin yoğun ilgisi ile başlayan etkinlikte anneler uzmanlardan ve bloggerlardan farklı konularda bilgiler edinme imkanını buldular.

Mersinli annelerden yoğun ilgi

Geniş bir katılımla Mersin HiltonSA’nın salonunu dolduran Mersinli anneler uzman ve blogger annelerin paylaşımlarını pür dikkat dinlediler. Program sonrasında annelerin birebir de sorularını yanıtlayan ve onlarla fotoğraflar çektiren bloggerlar çok keyifli bir deneyim yaşamış oldular.

Lego Duplo’dan çocuklar için etkinlik odası

Çocukların gelişimi için önemli bir rol oynayan Lego Duplo, söyleşiye katılan annelerin programı rahat takip edebilmeleri için çocuklara hemen yan salonda aktivite düzenledi. Söyleşide ise Özge Selçuk Bozkurt, sorduğu sorulara yanıt veren annelere Lego Duplo setleri hediye etti.

Dayanıklı annelere dayanıklı Profilolar

Gezgin Anneler Kulübü’nün destekçilerindan olan Profilo Ev Aletleri program girişinde Mersinli annelere; Mini Tost Makinesi ile hazırlanan wafflelarından, Kurumax ile hazırlanan kuru meyvelerinden, Buharlı Pişirici ile hazırlanan pilav ve sebzelerinden ikramlarda bulundu. Ürünlerin kullanım kolaylıkları hakkında da bilgiler veren Profilo, ayrıca programın girişinde enerji tasarrufu ile ilgili dağıttığı testi tam olarak yanıtlayan 20 anneye etkinlik sonunda 50’şer TL tutarında hediye çeki dağıttı.

Marshall Antibakteriyel anneleri bilgilendirdi

Gezgin Anneler Kulübü’nün bir başka destekçisi Marshall Boya ise standında annelere evlerinin duvarlarını boyatırken ihtiyaç duyacakları bilgiler verdi. Antibakteriyel ürünlerini tanıtan marka aynı zamanda annelerin çocuklarıyla bu keyifli günlerini şipşak fotoğraf makinesiyle kalıcı birer anıya dönüştürdü.

Annedükkan.com‘dan annelere hediyeler

Anne bebek ürünleri alanında her türlü ürünü, özellikle de her yerde bulamayacağınız ürünleri, tüketicilerle buluşturan Annedukkan.com; Gezgin Anneler Kulübü’nün Mersin ayağında hem tüm katılımcılara online hediye çeki hem de üzerince güzel mesajlar yazan kupalar dağıttı.